Aralık 2, 2013

by

In: Uncategorized

No comments

Ahşap Sandalye

Mutfak, salon ve yatak odası tasarımları yapılırken hususi bir yere sahip olan ahşap sandalye tasarımları, dekorasyon dünyasında yoğun şekilde yoğun alaka görülmekte. Ahşabın sunduğu klasik çizgi ve deri bunun gibi kaplama materyallerinin birlikte kullanması ile ortaya çıkartılabilen aykırı tarzlardan tutun da, nostaljik bir görünüme sahip tasarımlara varıncaya dek ahşap sandalye modelleri oldukça çok kişi için vazgeçilmez ürünlerdir.

Cafe dekorasyonu ve lokanta dekorasyonu içinde de süre vakit yerini kırmızımakta olan ahşap sandalyeler, bir nevi ağır ortamların ve nostaljinin sembolü olarak kabul görülmekte. Bu nedenle elit mekanların tasarımlarında mühim bir rol oynamakta olan ahşap masa sandalye modelleri, modern tasarım çizgileri ile de harmanlanarak, ortaya dekorasyonun bir tasarım çalışmasından aşırı daha fazlası şekilde, bir sanata dönüşümü çıkmaktadır.

Ahşap Sandalye Fiyatları

Dekorasyon sektöründe fiyat aralıkları ürünlerde kullanılan malzemelere göre değişkenlik gösterdiği benzeri, markalar arasında ve bir markanın farklı modelleri içinde da ciddi boyutlara varan bir değişim gösterebilmektedir. Bunun esas nedeni üretim teknikleri konusunda yapılan çalışmalar ve malzeme fiyatlarıdır. İşçilik yükseldikçe fiyatlar arttığı bunun gibi, tercih edilen malzemelerin kalitesindeki yükselme, benzer oranda fiyatlara da yansımaktadır. Ahşap sandalye fiyatları sahasında tüketicilerin karşısına son derece değişik fiyatlar çıkmaktadır. Mutfak masaları ile birlikte tercih edilen, yalın ve şık tasarımlı ahşap sandalyeler son derece hesaplı fiyatlarla sunulmaktadır iken, biraz daha görselliğin ve dayanıklılığın ön planda bulunduğu ahşap cafe sandalyesi fiyatları daha yüksek olabilmekte. Ahşap sandalye fiyatları üzerinde iskelet için kullanılan ahşabın cinsi kadar, oturma ve sırt
bölümlerinde uygulanan döşemeler de etkili olabilmekte.

Ahşap Sandalye Modelleri

Klasik bir çizgi şekilde görülmekte olsa da ahşap sandalye modelleri oldukça ayrıcalıklı tarzlardaki çalışmalara da ev sahipliği yapmaktadır. Ahşap sandalye tasarımları içinde tercih yapmak dileyenler için en Ülkü çözüm, evvela mekan ihtiyaçleri ve umumi dekorasyon tarzına karar verilmesidir. Cafe dekorasyonu ile mutfak dekorasyonu için kullanılan masa sandalye modelleri arasında yoğun şekilde önemli farklılıklar bulunur. İşyerleri için dayanıklılık ve sirkülasyon potansiyelini kaldırabilecek ürünler tercih edilmekte iken, evlerde dayanıklılık ikinci planda kalmaktadır.